Uroczyste otwarcie ścieżki wiedzy i zdrowia oraz Piknik Rodzinny

Ubiegły czwartek, 29 lipca, obfitował w wiele atrakcji jakich mogli doświadczyć mieszkańcy Drogomyśla i nie tylko. W tym dniu miało miejsce uroczyste otwarcie „Ścieżki wiedzy i zdrowia na drogomyskim trakcie”. Ta urokliwa trasa znajdująca się pomiędzy siedzibą Warsztatu Terapii Zajęciowej i boiskiem Klubu Sportowego „Błyskawica” cieszy nas już od  pewnego czasu.  W uroczystym otwarciu traktu brali udział: Starosta Miasta Petřvald Jiří Lukša, Burmistrz Miasta Strumienia Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń, sołtys Drogomyśla Zbigniew Podyma oraz wielu innych znamienitych gości. Po przecięciu wstęgi,  na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej odbyła się prelekcja poświęcona historii Drogomyśla. Wydarzeniu towarzyszyła również wystawa plenerowa przygotowana przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drogomyślu oraz Amatorską Grupę Twórczą “Strumień”, przedstawiająca atrakcje i zabytki sołectwa.

O godzinie 17.00 na terenie WTZ odbył się pierwszy Piknik Rodzinny z cyklu Wakacyjnych Pikników Rodzinnych organizowanym przez strumieński MGOK. Ta fantastyczna impreza przyciągnęła wiele rodzin z dziećmi, na które czekało mnóstwo atrakcji. Były czary w wykonaniu Pana Magicznego, dmuchany zamek, konkurencje z nagrodami, słodki bufet, możliwość zwiedzania siedziby WTZ, w której znajdują się przepiękne rękodzieła, malowanie twarzy i inne. Cudowna rodzinna atmosfera towarzyszyła w tym dniu wszystkich przybyłym, a w połączeniu z bardzo urokliwym otoczeniem, impreza ta dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tak wspaniałego pikniku rodzinnego oraz kierownictwu WTZ za udostępnienie pięknego terenu 👏👏